WhatsApp Grup Bağlantısı Nasıl Paylaşılır?

Bu yazımızda Whatsapp grup bağlantısı nasıl paylaşılır sorunuza ilişkin bilmeniz gereken tüm detayları aktaracağız. Bir Whatsapp grubunuz var fakat istediğiniz sayıda katılımcıya ulaşamıyor olabilirsiniz. Yakın çevrenizi davet etmeniz kolaydır. Fakat örneğin 100-200 kişilik bir gruba sahip olmak için daha geniş bir kitleye ihtiyacınız vardır. Bunun için sizlere en pratik yolla nasıl grup üye sayınızı arttırabilirsiniz, bundan bahsedeceğiz. O halde başlayalım! 

Grup Davet Bağlantısı Linki Nerede? 

İlk olarak Whatsapp grup davet bağlantısı linkine ihtiyacınız var. Eğer bir grubun yöneticisi iseniz “Katılımcı ekle” seçeneğinde göreceğiniz “Bağlantı ile davet et” seçeneğini kullanın. Burada hem yeni bir link oluşturabilirsiniz hem de iptal edip farklı bir link oluşturabilirsiniz. Fakat davet linki oluşturmak için grup yöneticisi olmanız gerektiğini unutmayın. 

İlk adım olarak katılımcıların olduğu listenin başında “Katılımcı Ekle” seçeneğine dokunun. Karşınıza kişi listesi çıkar. Üst kısımda ise “Bağlantıyla gruba davet et” seçeneğine dokunun. Bu linki kopyalayıp daha sonra başka arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz. 

Daha Geniş Kitlelere Ulaşmak İçin En İyi Yol

Eğer 100-200 kişilik bir grup olmak istiyorsanız, bunun için Whatsapp grup bağlantı linki bazı mecralarda paylaşılmalıdır. Web sitemiz tamamen daha çok insana ulaşmanız adına gruplarınızın linkini paylaşır. Buradan insanlar kolay ve hızlı bir şekilde gruplarınıza dahil olur. 

Bunun için yapmanız gereken sitemize üye olduktan sonra “Ücretsiz ekle” kısmından WhatsApp grubunuzun linkini sitemize eklemektir. Burada çok sayıda kullanıcı tarafından grubunuzun görüntülenir. Bu da daha fazla kişiye ulaşmanız için en garanti yollardan biridir. 

Grubunuza katılmasını istediğiniz kişileri rehberinize kaydedip onları “Katılımcı ekle” yoluyla eklemektense bu yol daha zahmetsizdir. Çünkü rehberinize kayıtlı olmasına ihtiyacınız kalmayacaktır. 

Whatsapp grup bağlantısı birçok kişinin grubunuza dahil olmasını sağlamak için en iyi yoldur. Bu bağlantıyı kopyalayıp çeşitli mecralarda paylaşmanız halinde birçok kullanıcıya hitap eden bir grup haline gelirsiniz. Dilerseniz bağlantı linkini iptal edebilir ve yeni bir link de oluşturabilirsiniz. 

Whatsapp Grup Linki İptal Etme Nasıl Yapılır? 

Whatsapp grup linki iptal etme nasıl yapılır sorusunu da cevaplandıralım. Bunun için: 

  • Whatsapp grubunuzun sohbet penceresini açın ve grup adının üzerine tıklayın. 
  • Grup bilgilerinizin göründüğü pencere karşınıza gelecek. Aşağılara indiğinizde grup ayarlarını görebilirsiniz. 
  • Ayarlardan “Bağlantı yoluyla davet et” seçeneğine tıklayın. En alt kısımda bağlantıyı sıfırla seçeneğine tıkladığınızda grup linki iptal edilmiş olur. 

Dilerseniz tekrar bu yolla yeni bir bağlantı oluşturabilirsiniz. Bu yazımızda Whatsapp grup bağlantısı nasıl paylaşılır ile ilgili detayları aktardık. Keyifli sohbetler diliyoruz!