Bir Kişinin Whatsapp Kullanıp Kullanmadığını Nasıl Anlarım?

Birisiyle Whatsapp üzerinden iletişime geçmek istiyorsunuz veya Whatsapp’ı olup olmadığını merak ediyorsunuz. Fakat bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, doğru yerdesiniz. Bunu öğrenebilmeniz için birkaç pratik yoldan bahsedeceğiz. 

Aklınızda şu sorular olabilir: 

Bir kişinin Whatsapp kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım?

Bir kişinin numarasının Whatsapp’ta aktif olup olmadığını nasıl anlarım?” 

Cevaplar çok basit. Hadi gelin birlikte öğrenmeye başlayalım! 

Rehberinize Kayıtlı Numara Whatsapp Kişi Listenizde mi? 

Öncelikle numaranın telefon rehberinizde kayıtlı olması gerekir. Kayıtlıysa bu numarayı Whatsapp kişi listenizde arayın. Eğer burada görünüyorsa, bu kişi Whatsapp kullanıyordur. 

Fakat aktif mi kullanıyor, kullanmayı bıraktı mı gibi soruların yanıtını çevrimiçi olma durumundan anlayabilirsiniz. 

Çevrimiçi mi? Son Görülmesi Görünüyor mu? 

Bu kişiyle aynı anda Whatsapp’ta bulunduğunuzda çevrimiçi yazısını göreceksiniz. Bu durum o kişinin aktif kullandığını gösterir. Fakat son görülme olayı karşı tarafın gizlediği bir durumsa, görüntülenmez. Gizlemediyse, son görülmesinden hangi tarihte, hangi saatte girmiş bunu görebilirsiniz. Böylece kişinin aktif olarak Whatsapp kullanıp kullanmadığını öğrenebilirsiniz. 

Diğer bir soru işareti ise o numaranın sizi engelleyip engellememiş olmasıdır. Bu da onun aktif olarak kullanıp kullanmadığını anlamanızı zorlaştırır. 

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? 

Eğer Whatsapp’ta engellenmişseniz, karşıdaki kişinin Whatsapp kullanıp kullanmadığına ilişkin endişeleri doğurur. Neden mi? 

Böyle bir durumda karşıdaki kişinin son görülmesi, çevrimiçi olup olmadığı ve profil resmi gibi bilgilerine erişemezsiniz. 

Fakat burada bir diğer ihtimal de şudur: Kişi gizlilik ayarlarından son görülme, profil resmi kısımlarını “Hiç kimse” olarak işaretlemiş olabilir. Böyle bir durum da engellenmişsiniz hissini size verebilir. Bunu anlamak için karşı tarafa mesaj atmanız gerekir. Attığınız mesaj tek tik olmuşsa, engellenmişsiniz demektir. Yine de emin olmadan önce internetinin açık olmama ihtimalini göz ardı etmeyin. Eğer mesaj iletilirse, gizlilik ayarlarını değiştirmiştir.

Son Bir Tüyo da Arkadaşlarınızdan Gelsin! 

Aynı numarayı arkadaşlarınız da rehberine kayıt etsin. Ya da daha önce de kayıtlı olan bir numaraysa, profil resmi, son görülme ve çevrimiçi durumlarının nasıl göründüğünü teyit edin. 

Böylece bir kişinin Whatsapp kullanıp kullanmadığını nasıl anlarım sorusuna ve diğer ihtimallere yönelik cevapları sizlere aktarmış olduk. Keyifli sohbetler!