Whatsapp Üye Olduğum Grupları Nasıl Görürüm?

Whatsapp’ı çok aktif kullanan ve çok sayıda kullanıcı ile sohbet eden kişiler Whatsapp gruplarını bulmada zorluk yaşayabiliyor. Bunları tek tek aramak yerine Whatsapp üye olduğum grupları nasıl görürüm diyorsanız, yazımızı okumaya devam edin. Şimdi sizlere Whatsapp üye olduğunuz grupları görüntüleyebilmenizin birkaç yolundan bahsedeceğiz. 

Arama Yolu ile Gruplarınızı Bulabilirsiniz 

Whatsapp uygulamasına girdiğiniz takdirde sağ üst köşede büyüteç resmi göreceksiniz. Buraya tıkladığınızda hem bir kişiyle olan sohbetinizi hem de grubunuzla olan sohbetinizi pratik bir şekilde görebilirsiniz. 

Bu kısma Whatsapp grubunuzun adını yazdığınız takdirde hemen alt kısımda çıkacaktır. Bu özelliği kişisel sohbetleriniz için de kullanabilirsiniz. 

Ortak Grup Yöntemiyle Gruplarınızı Bulabilirsiniz 

Bazı arkadaşlarımızla ortak gruplarımız vardır ve bu bizim üye olduğumuz grupları bulmamız için pratik yollardan biridir. 

Hangi arkadaşınla ortak gruptaysan, o arkadaşınla olan sohbetini aç. Daha sonra üst kısımda adının üstüne tıkla. Arkadaşınızın profili karşınıza çıkacak. Buradan en alta doğru ilerlediğinizde “Ortak Gruplar” kısmından birlikte hangi gruplarda olduğunuzu keşfedebilirsiniz. 

Böylece aradığınız grubu da kolayca bulmuş olursunuz. Eğer alt kısımda herhangi bir grup görünmüyorsa, o kişiyle aynı grupta değilsiniz demektir. 

Whatsapp’ta Bir Gruba Nasıl Katılırım? 

İsterseniz WhatsApp grubunuzu kendiniz açabilirsiniz. İsterseniz de başka bir gruba Whatsapp grup davet bağlantısı yoluyla katılım sağlayabilirsiniz. 

Eğer yeni grup açmak istiyorsanız, çok hızlı bir şekilde bunu yapabilirsiniz. WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve sağ üst köşede yer alan 3 nokta simgesine dokunun. Burada “Yeni Grup” yazan yazıya tıklayın. Akabinde katılımcı eklemek için rehberiniz önünüze gelecek. Dilediğiniz kişileri buraya ekleyebilirsiniz. 

Eğer davet bağlantısı yoluyla katılmak istiyorsanız, arkadaşınızdan size davet yollamasını istemeniz gerekir. Davet linki ile katılım sağlayabilirsiniz. 

Bir diğer yol ise, davet bağlantısına gerek kalmadan web sitemiz üzerinde bulunan gruplara tek tıkla katılım sağlamaktır. İstediğiniz gruba en hızlı şekilde katılım sağlamak için WhatsApp gruplarımızı inceleyebilirsiniz.