WhatsApp Grup Linki Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp Grup Linki Nasıl Paylaşılır?

WhatsApp uygulaması en çok kullanılan uygulamalardan biridir. Akıllı telefona sahip herkesin telefonunda muhakkak whatsApp uygulaması mevcuttur. WhatsApp oldukça kullanışlı bir uygulamadır. Zaten bu kadar kullanışlı olması sebebi ile en kullanışlı uygulamalardan biridir. Özellikle bu salgın döneminde, dünyanın dört bir yanına yayıldığı ve kısıtlamaların oldukça yoğun olduğu bu günlerde sosyalleşme adına whatsApp uygulaması daha çok kullanılmaktadır.

Akıllı telefona sahip kullanıcıların çoğunda hatta belki de hepsinde bu whatsApp uygulaması vardır. Uygulamanın ücretsiz ve neredeyse her telefon için erişilebilir olması WhatsApp’ın daha yaygın kullanılmasına olanak sağlıyor. Üstelik uygulamayı indirmek ve hesap açmakta oldukça kolaydır. WhatsApp uygulamasını akıllı telefonun Android kullanıcıları için “Play Store” ve ya “APK” dosyası ile indirilebilir, IOS kullanıcıları ise “Apple Store” üzerinden indirme kısmından uygulamayı indirmek gerekmektedir. Daha sonrasında uygulamaya telefon numaramız ile giriş yapıyoruz, doğrulama kodu geldikten sonra adımızı ve soyadımızı yazarak artık uygulamayı aktif olarak kullanabiliriz.

WhatsApp uygulaması kullanıcılarının en çok merak ettiği konulardan birisi de “WhatsApp grup linki nasıl paylaşılır?” şeklindedir. WhatsApp grup linkini paylaşmak için izlenmesi gerek adımlar şu şekildedir:

  • İlk olarak yapmanız gereken whatsApp uygulamasını açmak olacaktır.
  • Daha sonrasında WhatsApp uygulamasındaki sohbetler kısmına gereken WhatsApp grubuna tıklamalısınız. WhatsApp grubunun ismine tıklayarak sağ üst kısımda bulunan paylaş seçeneğine tıklamalısınız. Orada bağlantı paylaş, bağlantıyı kopyala, QR kodu ve bağlantıyı sıfırla şeklinde seçenekler çıkacaktır. Seçeneklerin hepsi ile WhatsApp grup linkini paylaşmak mümkündür. Örneğin bağlantı paylaş seçeneğini seçtiyseniz orada size hangi uygulama ile paylaşmak istediğiniz sorulmaktadır. WhatsApp seçeneğini seçerek ve daha sonrasında linki paylaşmak istediğiniz kişiyi seçerek ileri demeniz yeterli olacaktır. Bu işlem ile artık WhatsApp grup linkini istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken husus davet bağlantısını paylaştığınız tüm WhatsApp kullanıcıları gruba katılabileceği için bu özelliği sadece güvendiğiniz kişiler ile paylaşmak için kullanın. Her bir kullanıcıya gruba katılması için izin verilmesi biraz risk taşıyor. Siber saldırıların sayısının çoğaldığı günümüzde WhatsApp kullanıcılarının da daha dikkatli olması gerekmektedir.