WhatsApp Gruplarının Özellikleri Nelerdir?

WhatsApp Gruplarının Özellikleri Nelerdir?

Geniş bir kullanım alanına sahip olan WhatsApp gruplarının aynı zamanda kullanıcılarını cezbeden bir takım özellikleri ve kullanım kolaylıkları bulunmaktadır. WhatsApp gruplarının en temel özelliklerinin başında grup üyelerinin 100 kişiye kadar çıkartılabilmesi gelmektedir. Bu sayede bir WhatsApp grubu kurmayı ya da bir gruba dahil olmayı düşünüyorsanız grup içinde en az 100 kişi ile aynı anda yazışabilir, dosya ve benzeri gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

WhatsApp gruplarında mutlaka yönetici bulunmaktadır. Ancak yönetici için herhangi bir kriter yoktur. Grup üyeleri bir ya da birden fazla kişiyi yönetici olarak belirleyebilirler. Eğer WhatsApp grubunda yönetici sıfatını taşıyan bir üye gruptan ayrılır ise ve grupta başka bir yönetici yok ise bu durumda WhatsApp otomatik olarak rastgele bir üyeyi yönetici olarak atamaktadır. Eğer bir WhatsApp grubuna katılmak istiyorsanız öncelikle grup yöneticisi ile iletişim kurmanız gerekmektedir çünkü bir gruba üye ekleme ya da bir üyeyi gruptan çıkartma yetkisi sadece grup yöneticilerindedir.

WhatsApp uygulamasının bir diğer özelliği ise engelleme konusundadır. Şayet bir numarayı siz WhatsApp üzerinden engellemiş iseniz ve bu kişi ile aynı zamanda bir grup içinde yer alıyor iseniz kişiyi engellemiş olsanız dahi kişinin grup içerisindeki yazışmalarını ve gönderilerini görebilirsiniz.