WhatsApp Grubu Görüntülü Sohbet Özelliği

WhatsApp Grubu

Sosyal hayatla birlikte aynı zamanda iş hayatında da iletişim ve haberleşme alanında bilim ve teknoloji gelişmeleri ile birlikte müthiş ilerlemeler meydana gelmektedir. Her yaştan insanın büyük bir rağbet ile tercih etmekte olduğu Android telefonlar, insanların iletişim ihtiyaçlarını da artık büyük ölçüde karşılıyor. Aynı zamanda mesafeleri de neredeyse tamamen ortadan kaldırmaya başlamıştır. Nitekim Android telefonların insanlara sunduğu en büyük iletişim nimetlerinden bir tanesi de WhatsApp olmaktadır.

Devasa farklılıkta özelliklere ve programlara sahip olan Android telefonların şüphesiz ki en çok kullanılan programlarından bir tanesi de WhatsApp olmaktadır. Gündelik hayatlarında artık online olarak WhatsApp üzerinden mesajlaşmayı tercih ederek aynı zamanda arkadaşlarına fotoğraf, resim ya da video göndermek insan yaşamını büyük oranda kolay ve farklı bir noktaya taşımaktadır.

WhatsApp mesaj programının bu denli rağbet görmesi aynı zamanda WhatsApp üreticisi firmanın da program üzerinde sürekli yenilik ve gelişmeler yapmasını hızlandırmaktadır. Bu yeniliklerin ilki elbette ki grup sohbetleri olmuştur. Öyle ki; eğer sıkı bir WhatsApp kullanıcı iseniz ve çok fazla arkadaşınız var ise WhatsApp grubu kurarak birçok arkadaşınız ile aynı zamanda sohbet etme ve paylaşım yapma hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca whatsapp grup bulma özelliği sayesinde yeni arkadaşlar edinerek farklı konularda WhatsApp grupları üzerinde sohbet etmeniz de oldukça kolay bir işlem olmaktadır.

WhatsApp Grup Kurma Özelliği

Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan WhatsApp programı, neredeyse yediden yetmişe hemen hemen her Android telefon kullanıcısı tarafından tercih edilen programların başında gelmektedir. WhatsApp uygulamasının kendi içerisinde sahip olduğu ve kullanıcılar için son derece cazip gelen özelliklerden birisi de WhatsApp grup kurabilme özelliğidir. Eğer Android telefonunuzda WhatsApp uygulaması yüklü ise kolay bir şekilde, çok fazla zaman harcamadan ve herhangi bir ek ücret ödemeden grubunuzu kurabilirsiniz. Artık arkadaşlarınızla çoklu sohbet başlatabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasında açılan gruplarda 100 kişiye kadar arkadaşınızda sohbet etme imkanınız bulunmaktadır. Ayrıca dilerseniz whatsapp grup bulma özelliği sayesinde istediğiniz başka gruplara da dahil olabilirsiniz. Arkadaşlarınızla muhabbet edebilir ya da yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Tabi ki öncelikli tercihiniz kendi WhatsApp grubunuzu kurmak ise bu işlem emin olun sizin çok fazla vaktinizi alacaktır. Birlikte sizi hiç yormayacak ve sonrasında da arkadaşlarınız ile hoş vakit geçirmenizi sağlayacak bir işlem olacaktır.

WhatsApp grubu kurmak için öncelikle “Sohbetler” yazan menüye girmeniz gerekmektedir. Bu menüde “Ayarlar” kısmından “Yeni Grup” seçeneğini seçtiğinizde grubunuzu kurmak için ilk adımı atmış bulunmaktasınız. Bu seçenek altında Android cihazınızın ekranında sizden grubunuz için bir isim belirlemenizi isteyen bir bölüm çıkacaktır. Şayet tercih ederseniz bu adımı geçebilir ve grubunuzun adını daha sonradan da tekrar ekleyebilirsiniz.

WhatsApp grubunuzu açtıktan sonra işlemi tamamlayabilmek için öncelikle mutlaka en az bir tane katılımcı üye eklemeniz gerekmektedir. Bu nedenle de istediğiniz bir arkadaşınızın numarasını girerek “Katılımcı Ekle” seçeneğini seçtiğinizde ve son olarak ekranda yer alan “Oluştur” seçeneğini tıkladığınızda artık WhatsApp grubunuzu açmış olacaksınız. Gördüğünüz üzere kendi grubunuzu açmak sizin sadece birkaç dakikanızı alabilecek son derece hızlı ve kolay bir işlem olmaktadır.

WhatsApp uygulamasının sahip olduğu grup özelliği sayesinde birden fazla kişi aynı anda sohbet edebildiği gibi aynı zamanda paylaşım yapabilme imkanına da sahip olabilmektedir. Böylece grupta yapmış olduğunuz bir paylaşım veya göndermiş olduğunuz bir mesaj ile grubunuzdaki tüm katılımcılara ulaşmış olmaktasınız.

WhatsApp Gruplarında Görüntülü Konuşma Özelliği

WhatsApp uygulaması geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte bu doğrultuda üretici firma tarafından sürekli yenilenen bir Android programı olmaktadır. Dolayısıyla da kısa aralıklar ile WhatsApp uygulaması içeriğinde yenilikler ve gelişmeler görmek son derece olağan ve alışılagelmiş gelişmeler haline gelmiştir. WhatsApp uygulamasının en çok ses getiren ve kullanıcıları tarafından son derece beğenilen son yeniliklerinden birisi de gruplarda görüntülü konuşabilme özelliği olmaktadır.

WhatsApp üretici firmasının yaptığı açıklamalarda artık WhatsApp gruplarında görüntülü konuşma ve çıkartma gönderebilme özelliği getirildiği açıklandı. Dünya geneline baktığımızda WhatsApp uygulaması günlük neredeyse 450 milyon civarında bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Bununla birlikte ortalama olarak günde 2 milyar dakikadan aşkın bir sürede insanların WhatsApp üzerinde sesli ya da görüntülü olarak iletişim kurduğu bilinmektedir. Yalnız bu özellik sadece iki WhatsApp kullanıcısı arasında gerçekleşebilen bir uygulama özelliği idi. Dolayısıyla da WhatsApp grupları içerisinde grup üyeleri sesli ya da görüntülü görüşme gerçekleştiremiyorlardı. İşte artık WhatsApp gruplarınızda bulunan arkadaşlarınız ile yazışma ve paylaşımların yanı sıra dilerseniz sesli ya da görüntülü görüşme gerçekleştirebiliyorsunuz.

WhatsApp grupları içerisinde görüntülü ve sesli sohbet üzerine gerçekleştirilen geniş çalışmalar neticesinde ilk etapta sadece en fazla 4 kişilik WhatsApp gruplarında sesli ya da görüntülü sohbet imkanı bulunmaktadır. Ancak kısa süre içerisinde bu kapasite daha da arttırılarak WhatsApp kullanıcılarının yüzü yeni gelişmeler ile daha da gülecek.

WhatsApp Gruplarının Özellikleri ve Kuralları

 WhatsApp uygulamanızda açmış olduğunuz bir gruba en az 100 kişi kapasitesinde arkadaş yani diğer bir deyişle grup katılımcısı ekleyebilirsiniz. 100 kişi kapasitesi şuan gerçekten oldukça büyük bir kapasite olmaktadır. Bununla birlikte her WhatsApp grubunun mutlaka bir yöneticisi vardır ve siz grubunuzu açtığınızda otomatik olarak WhatsApp sizi yönetici olarak atayacaktır. Şayet grupta ayrılır iseniz otomatik olarak başka bir katılımcı yönetici olarak atanacaktır.

WhatsApp grubu içerisinde katılımcı eklemek ya da katılımcı silmek sadece yöneticiye verilen yetkilerdir. Kendi grubunuzda sizden başka birisi yönetici olmadığı sürece grubunuza katılımcı ekleyemez ya da katılımcılarınızı grubunuzdan silemez. Aynı şekilde siz whatspp grup bulma özelliği ile bir gruba girmek istiyorsanız öncelikle o grubun yöneticisi ile iletişime geçmelisiniz. Daha sonra ise yöneticiden rica ederek grubun kurallarını öğrenebilirsiniz.