WhatsApp Karanlık Mod

WhatsApp Karanlık Mod Nedir?

Whatsapp Karanlık mod, uygulamayı kullanılırken, Telefonunuzun arka planının karanlık olmasını ve  Whatsapp kullanıcılarının gözünü yormamasını sağlayabilmek adına geliştirilen bir sistemdir. Whatsapp Karanlık mod aynı şekilde WhatsApp yazışmaları, fotoğrafları ve emojilerin dışında kalan tüm arka planın karartılmasını sağlıyor. Özellikle OLED ve AMOLED ekranlara sahip akıllı telefonlarda daha gerçekçi karanlık görüntü almanızı sağlıyor.

Whatsapp Karanlık Mod Açma – Aktif  Etme?

Android telefonlarda, Android 10 versiyonu ve sonrası için, Iphone telefonlarında ise IOS 13 Versiyonu ve sonrası için WhatsApp güncellemesini yapıldıktan sonra

Android Cihazlar için ; WhatsApp uygulamasının ayarlar bölümüne girerek, sohbetler sekmesinde; Temayı seç bölümünden Koyu tema seçimini yapmanız yeterli.
Iphone Cihazlar İçin ; Cihazınızın ayarlar bölümüne girerek, Ekran ve Parlaklık buradan da Koyu seçimini yapmanız yeterli.
Bu ayarları tamamladığınızda Whatsapp Karanlık modunuz aktif edilecektir.

Whatsapp Karanlık Mod Faydaları Neler?

WhatsApp Karanlık Mod’un en önemli faydası, geceleri ekran parlaklığından dolayı gözlerinizin yorulmamasını sağlamak, bunun yanında şarj süresini parlaklık azalacağı için arttırmak.

Whatsapp Karanlık Mod Şarj Süresini Arttırır mı?

Evet. WhatsApp Karanlık Mod Android ve IOS cihazlarda ciddi miktarda olmasada, bir miktar şarj süresini arttırdığı testler sonucu ortaya çıktı.